Zřícenou lávku nahradil přívoz. Bude zajišťovat přepravu mezi Trojou a Císařským ostrovem

22. 12. 2017 ZPRÁVY: ZŘÍCENOU TROJSKOU LÁVKU OD ZÍTŘKA NAHRADÍ PŘÍVOZ
22. 12. 2017 ZPRÁVY: ZŘÍCENOU TROJSKOU LÁVKU OD ZÍTŘKA NAHRADÍ PŘÍVOZ

reklama

Trojskou lávku v Praze, která se do Vltavy zřítila na začátku prosince, od tohoto víkendu nahradí přívoz, který zajistí přepravu mezi Císařským ostrovem a Trojou. Více informací zjišťoval kolega Josef Mádle.

Po staré lávce už není téměř vidu ani slechu. Její trosky v uplynulých dnech odvezli dělníci a teď je zkoumají policisté a odborníci. Převoz mezi dvěma břehy Vltavy teď zajistí přívoz už od zítřejší osmé hodiny ranní.

„Nový přívoz v Troji bude fungovat každých 20 minut s tím, že ve špičkách pracovního dne, to znamená ráno a odpoledne, pojede každých 10 minut. Ta provozní doba bude od sedmi hodin od rána ve všední dny a o víkendu od osmi hodin od rána a provoz bude ukončován vždycky v sedm hodin večer,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima mluvčí Regionálního organizátora pražské integrované dopravy Filip Drápal.

Při zřícení lávku na začátku ledna se zranili čtyři lidé

Tato náhradní přeprava bude zdarma s tím, že přívoz bude jezdit mezi břehy do té doby, než vznikne lávka nová. Kdy přesně by to mělo být, ale zatím není jasné. „Praha uvažuje o zřízení provizorní lávky na dobu 10 až 15 let. To by, to je její maximální životnost, nikoli doba, po kterou by tam ta lávka měla stát. My chceme v tuto chvíli vybudovat lávku, která nahradí přívoz, a ta lávka by měla být vybudována rychle, ale samozřejmě na prvním místě bude vždycky bezpečnost,“ upřesnila mluvčí Magistrátu hl. M. Prahy Vladimír Řepka.

Podle našich informací teď probíhají práce na projektové a realizační části výstavby nové lávky. Projednávat by ji měla Rada hlavního města na svém jednání na začátku ledna. Na závěr už jen připomenu, že trojská lávka se zřítila 2. prosince. Při nehodě se zranili čtyři lidé. Rada hlavního města každému z nich vyplatí jednorázový dar 50 tisíc korun. V jaké výši bude finanční odškodnění, se ukáže až poté, co případ policisté uzavřou.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!