Zvěrstva ve venezuelské zoo: Zvířata tam krmí slabšími jedinci

Zoologická zahrada v Maracaibu ve Venezuele se dlouhodobě potýká s nedostatkem potravy pro zvířata. Proto se odhodlala ke krajnímu řešení. Nejslabší zvířata se musí obětovat pro ty, která mají alespoň nějakou šanci na přežití. Na podivné praktiky zoo upozornila agentura Reuters.
Běžný Afričan slona nikdy neuvidí - zaplatit pět dolarů za vstup do rezervace je nad jeho možnosti
Běžný Afričan slona nikdy neuvidí - zaplatit pět dolarů za vstup do rezervace je nad jeho možnosti
istockphoto.com

reklama

Byla to právě média, která odhalila zvrácené praktiky venezuelské zoologické zahrady. Tamní ředitel zoo Elio Rios zpočátku odmítal přiznat, v jaké situaci se zoo nachází a tvrdil, že zvířata v zoo žijí jako jedna velká rodina. S pravdou ven musel jít až když média zveřejnila fotografie zubožených zvířat.

Zoologická zahrada v Maracaibu se dlouhodobě potýká s nedostatkem potravy pro svá zvířata. Nejhůře nedostatek jídla nesou kočkovité šelmy, které v běžném chodu spořádají kolem sedmi kilogramů masa. A proto se zaměstnanci zoo museli přiklonit ke krajnímu řešení- obětovat nejslabší zvířata pro ta, která mají šanci přežít.

Případ zoologické zahrady je tak smutným odrazem situace obyvatel Venezuely, která už několik let balancuje na hraně ekonomického krachu.  

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!