Zvláštní vášeň: Farmář z Bangladéše ušil německou vlajku neuvěřitelných rozměrů!

Bangladéšský farmář je velkým fanouškem Německa a na jeho počest a podporu v blížícím se Mistrovství světa ve fotbale v Rusku se rozhodl ušít tu vůbec nejdelší německou vlajku na světě! Podle informací serveru BBC je vlajka dlouhá celých 5,5 kilometrů.
Německá vlajka
Německá vlajka

reklama

Devětašedesátiletý Amjad Hossain v rozhovoru pro BBC popisuje, že milovníkem Německa se stal poté, co mu v roce 2004 německý lék pomohl při potížích se žlučovými kameny. O dva roky později, právě když Německo hostilo světový fotbalový šampionát, se pustil do šití německé vlajky. S každým dalším turnajem přidával další kus a teď o 12 let později má vlajka neuvěřitelných 5,5 kilometru!

 

 

Farmář Amjad byl do šití natolik zapálený, že dokonce prodal několik svých pozemků jen proto, aby si mohl koupit černou, červenou a žlutou tkaninu.

Rekordně dlouhou vlajku má v plánu její autor umístit na místním stadionu, pokud němečtí fotbalisté na turnaji v Rusku postoupí ze skupiny. „Německo je můj nejoblíbenější fotbalový tým. Miluju jejich hru,“ svěřil se farmář.

Není to poprvé, co Amjad vzbudil svou vlajkou pozornost. Už v roce 2014, kdy jeho vlajka měřila 3,5 kilometru mu bylo uloženo celoživotní členství v oficiálním fanouškovském klubu německého národního týmu.

reklama

reklama