Zvolit správnou půjčku nemusí být věda

Pokud uvažujete o nákupu třeba nové kuchyně, nebo potřebujete peníze z jakéhokoli jiného důvodu, je dobré si připomenout, jaké typy půjček existují, jaké jsou jejich přednosti a jak vybrat tu správnou. Pro případ, že jste přecenili své síly a máte nyní problém s vysokými splátkami, je řešením sloučení půjček, které vám může ušetřit až několik tisíc měsíčně.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

PRIMA RÁDCE: PŮJČKY VLÁDNOU SVĚTEM. JAK JE DOSTAT POD KONTROLU? 02

reklama

Povolený debet jen pro krátkodobý nedostatek peněz

Povolený debet je v podstatě finanční rezerva spojená s vaším běžným účtem. Banka vám v tomto případě umožní jít tzv. do mínusu. Jde o vhodnou formu například v okamžiku, kdy potřebujete zaplatit zálohy za elektřinu nebo plyn a na účet vám ještě nepřišla výplata. Povolený debet jednoduše vyrovnáte s další výplatou a v případě potřeby můžete znovu čerpat. Vždy platíte úroky jenom za vyčerpanou částku.

Tato varianta půjčky se nehodí pro nákup dražších věcí. Kouzlo povoleného debetu je v tom, že o něj nemusíte opakovaně žádat. Jednoduše jej doplatíte a v případě potřeby můžete znovu čerpat.

Výhodou kreditní karty je bezúročné období a dodatkové služby

Kreditní kartu máte v peněžence pořád u sebe a můžete s ní platit všechny každodenní výdaje. Na rozdíl od debetní karty, kde platíte svými penězi ze svého účtu, v případě použití kreditní karty si půjčujete peníze od banky. Vaše platby jsou tak bezpečné a kdyby došlo ke zneužití karty, nepřijdete o peníze na účtu do doby než se vyřeší reklamace.  Pokud peníze vrátíte v tzv. bezúročném období (u Komerční banky je to až 45 dní), neplatíte žádné úroky. Podívejte se jak to funguje ZDE.

Komerční banka, nabízí například k A kartě zajímavé doplňkové služby a výhody navíc. Získat můžete slevy v rámci programu VIP Sphere, prodlouženou záruku na vybrané zboží a každý měsíc až 500 Kč zpět z vašich nákupů na penzijní spoření. Nejen to, v rámci A karty máte i asistenční službu, která vám pomůže v případě havárie ve vaší domácnosti nebo vám zarezervuje letenky či lístky do divadla.

O osobní úvěr můžete požádat i přes mobil

Osobní úvěr je nejčastěji využívanou formou úvěru. Hodí se na financování větších nákupů (například automobil nebo vybavení domácnosti) v hodnotě desítek až stovek tisíc korun a splácí se zpravidla několik let. Osobní úvěr je tedy vhodný pro praktické nákupy, na rekonstrukci nebo třeba pro splnění vašeho životního snu. 

Získat osobní úvěr dnes není nic náročného. V Komerční bance jej dokonce získáte i přes mobilní telefon, pokud si aktivujete aplikaci mobilního bankovnictví.

Pojistěte si schopnost splácet

Konsolidujte staré půjčky - ušetříte

Pokud už nějaké úvěry máte, nebo platíte vysoké úroky za vyčerpanou kreditku či povolený debet, a potřebujete snížit své měsíční splátky, je výhodné úvěry sloučit do jedné Optimální půjčky. Tím můžete ušetřit i několik tisíc na měsíčních splátkách. Na vzorový příklad se podívejte ZDE. Sloučit můžete úvěry u různých bank. Vaše současná banka vám s převodem pomůže a kontaktuje ostatní banky za vás. Navíc můžete získat i další částku na cokoliv. Úrokové sazby jsou zpravidla nižší než u starších úvěrů a není zde poplatek za sjednání. Navíc stejně jako u klasického úvěru můžete tuto půjčku kdykoliv splatit bez dodatečných nákladů. Konsolidovat můžete osobní úvěr i úvěr z kreditní karty nebo povolený debet.

Vzorový příklad:

Vzorové příklady pro rozpětí pevných úrokových sazeb od 4,9 % p. a. do 12,9 % p. a.
Příklady jsou spočítány pro výši úvěru 100 000 Kč se splatností 8 let, k datu čerpání 1. března 2019 a termínu splácení úvěru vždy k 20. dni v měsíci. Jednorázový poplatek za sjednání úvěru 0 Kč. Měsíční poplatky za: spravování úvěru 0 Kč, vedení běžného účtu MůjÚčet 0 Kč, el. výpisy 0 Kč.

V případě jakýchkoli dotazů k půjčkám se můžete obrátit na bezplatnou infolinku 800 521 521 nebo jakoukoli pobočku Komerční banky.

Čtěte: Důležité upozornění 
KOMERČNÍ SDĚLENÍ

reklama

www.porovnej24.cz
Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama