Zvrat v případu bývalého bodyguarda bin Ládina: Německá vláda udělá maximum pro jeho deportaci

V případu bývalého osobního strážce teroristy Usámy bin Ládina se začínají dít radikální změny. Německá vláda totiž vydala prohlášení, ve kterém tvrdí, že se pokoušejí Samiho A. z Německa deportovat do rodného Tuniska. Tisková zpráva německé vlády vyšla poté, co se začala veřejnost bouřit kvůli sociálním dávkám, které rodina nebezpečného salafisty pobírá.
Usáma bin Ládin zaútočil na USA 11. září 2001
Usáma bin Ládin zaútočil na USA 11. září 2001
Fcebook/Ghana Broadcasting Corporation

reklama

Německá vláda podle agentury AP slíbila svým občanům, že se pokusí udělat maximum proto, aby Samiho A. deportovala do rodného Tuniska.

Navrácení bývalého osobního strážce Usámy bin Ladina zpět do Tuniska ale velmi komplikuje rozhodnutí soudu. Ten návrat Samiho A. do rodné země již několikrát zamítl. Důvodem je údajné nebezpečí, které muži v Tunisku může po návratu hrozit.

Usáma bin Ládin

Němci vyplácí bývalému bodyguardovi bin Ládina měsíčně přes tisíc eur. Deportovat ho nemůžou

Německo proto požaduje od Tuniska diplomatické ujištění, že bývalému bodyguardovi nehrozí v zemi žádné nebezpečí. Ze strany Tuniska zatím ale odpověď nepřišla. Podle mluvčího německého ministerstva vnitra Haralda Neymannse dělá německá vláda nyní všechno proto, aby deportace nebezpečného islamisty byla úspěšná.

Sami A. žije v Německu spolu se svou ženou a čtyřmi dětmi už přes 10 let. I přesto, že byl osobním strážcem ve své době nejhledanějšího teroristy na světě, německé úřady musí jemu a jeho rodině podle zákona vyplácet sociální dávky v celkové výši okolo 30 tisíc korun. A to se samozřejmě německé veřejnosti ani trochu nelíbí.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!