Zvrat v případu Kuciak: Policie zatkla pravděpodobné vrahy novináře a jeho snoubenky

Sedm měsíců uběhlo od vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Změnil se premiér ministr vnitra i policejní prezident, s nějakým zásadním posunem v případu to ale příliš nevypadalo. Až dodnes. Policisté mají pravděpodobné vrahy, hlásí slovenská média.
Ján Kuciak
Ján Kuciak
profimedia.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jako první přišel s informací slovenský list Denník N. Ten s odvoláním na obeznámené zdroje informoval, že elitní jednotka slovenské policie dnes brzy ráno na jihu země zatkla osm osob podezřelých z únorové vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Údajně by se mělo jednat o vykonavatele vraždy a osoby, které mu pomáhaly. Policie zatím tuto informaci nepotvrdila. Na svém Facebooku jen uvedla, že zadržela podezřelé z násilné trestné činnosti s tím, že další informace poskytne, až to situace dovolí.

K zásahu policistů se vyjádřil také slovenský premiér Peter Pellegrini. „S potěšením jsem přijal zprávu o tom, že policie zadržela podezřelé z vraždy dvou nevinných mladých lidí… Vyšetření a potrestání viníků této vraždy je jednou z priorit mojí vlády a jsem velmi rád, že policejní orgány už reálně konají,“ napsal premiér na svém Facebooku, aniž by někoho přímo jmenoval.

 

Únorová vražda novináře a jeho snoubenky otřásla Slovenskem a vyvolala největší demonstrace v zemi od pádu komunistického režimu. Kauza stála místo ministra vnitra Roberta Kaliňáka, premiéra Roberta Fica i policejního prezidenta Tibora Gašpara. Slovenská policie i prokuratura už dříve označily jako důvod vraždy Kuciaka jeho novinářskou práci. Kuciak se mimo jiné věnoval aktivitám italských podnikatelů, které spojil s mafií, na východním Slovensku a jejich vazbám na nejvyšší patra slovenské politiky.

Reklama
Reklama