Zvrat v případu Kuciak: Policie zatkla pravděpodobné vrahy novináře a jeho snoubenky

Sedm měsíců uběhlo od vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Změnil se premiér ministr vnitra i policejní prezident, s nějakým zásadním posunem v případu to ale příliš nevypadalo. Až dodnes. Policisté mají pravděpodobné vrahy, hlásí slovenská média.
Ján Kuciak
Ján Kuciak
profimedia.cz

Jako první přišel s informací slovenský list Denník N. Ten s odvoláním na obeznámené zdroje informoval, že elitní jednotka slovenské policie dnes brzy ráno na jihu země zatkla osm osob podezřelých z únorové vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Údajně by se mělo jednat o vykonavatele vraždy a osoby, které mu pomáhaly. Policie zatím tuto informaci nepotvrdila. Na svém Facebooku jen uvedla, že zadržela podezřelé z násilné trestné činnosti s tím, že další informace poskytne, až to situace dovolí.

K zásahu policistů se vyjádřil také slovenský premiér Peter Pellegrini. „S potěšením jsem přijal zprávu o tom, že policie zadržela podezřelé z vraždy dvou nevinných mladých lidí… Vyšetření a potrestání viníků této vraždy je jednou z priorit mojí vlády a jsem velmi rád, že policejní orgány už reálně konají,“ napsal premiér na svém Facebooku, aniž by někoho přímo jmenoval.

 

Únorová vražda novináře a jeho snoubenky otřásla Slovenskem a vyvolala největší demonstrace v zemi od pádu komunistického režimu. Kauza stála místo ministra vnitra Roberta Kaliňáka, premiéra Roberta Fica i policejního prezidenta Tibora Gašpara. Slovenská policie i prokuratura už dříve označily jako důvod vraždy Kuciaka jeho novinářskou práci. Kuciak se mimo jiné věnoval aktivitám italských podnikatelů, které spojil s mafií, na východním Slovensku a jejich vazbám na nejvyšší patra slovenské politiky.

reklama