VIDEO: Zadržení syna narkobarona vyvolalo v mexickém městě vlnu násilí. Úřady ho raději propustily

Mexické ozbrojené složky se zapojily do dlouhé přestřelky se silně ozbrojenými podezřelými členy tamního kartelu v mexickém státě Sinaloa, v rámci operace, která vedla k zadržení syna uvězněného narkobarona Joaquina „El Chapo“ Guzmana.
Problémy s kartelem Sinaloa v mexickém městě Culiacán (zdroj: CNN/CNNE)

reklama

Mexická národní garda a policisté podle CNN původně v rámci federálně koordinované operace osmadvacetiletého Ovidia Guzmana Lopeze, který má mít podle úřadů silnou roli v kartelu Sinaloa, zadržely ve městě Culiacan. Později však, jak řekl tamní ministr veřejné bezpečnosti Alfonso Durazo, padlo rozhodnutí zadrženého z důvodu ochrany životů propustit.

Silnou přestřelku způsobila rutinní kontrola

Federální jednotky a kartel proti sobě spustily silnou palbu v srdci města Culiacán. Když to vypadalo, že členové mocného drogového kartelu Sinaloa přemohou bezpečnostní složky, byla operace přerušena.

Ministr veřejné bezpečnosti později uvedl, že policisté a příslušníci mexické národní gardy prováděli rutinní kontrolu, když byli napadeni uvnitř jednoho z domů ve městě. Hlídka posléze převzala kontrolu nad domem, kde našla čtyři obyvatele. Jednoho z nich identifikovali důstojníci jako Ovidia Guzmana Lopeze, syna vězněného narkobarona.

Během konfrontace s první zadrženou skupinou podezřelých přijeli na místo další členové organizované zločinecké skupiny a násilné útoky měly vypuknout v rámci vytvoření paniky také v dalších částech města, uvedl Durazo. Z důvodu zajištění bezpečnosti a klidu ve městě Culiacán se bezpečnostní kabinet rozhodl akci přerušit.

reklama

reklama