V Prostřeno! se tento týden utkají budoucí (šéf)kuchaři

Prostřeno! bude opět velmi zajímavé. Ke sporáku se postaví pět studentů odborných škol – a mezi nimi jen jediná žena.
Prostřeno! XXIII - 4 Středoškoláci
Prostřeno! XXIII - 4 Středoškoláci
archiv TV Prima

reklama

Všichni byli nominováni svými školami a rozhodně budou chtít skvěle reprezentovat. Komu se zadaří a vsadí na chutné menu, které ale také zvládne připravit? Kde bude příprava, případně servírování naopak pokulhávat? Jak se kdo popere s úkolem týdne, kterým je pokrm z vajec? A kdo si ho jako první všimne? Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést deset tisíc. Ze stejné částky se pak může těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Pondělí: Viktoriia (16) pochází z Ukrajiny.

Viktoriia Dzhuhan
Autor: archiv TV Prima Viktoriia Dzhuhan

V Česku nežije dlouho, přesto bude chtít ukázat, co vše se naučila. A práce v kuchyni jí půjde skvěle od ruky. Je ráda, že může reprezentovat školu, vsadí na luxusní menu a předvede, že se toho naučila už opravdu hodně. Kdyby vyhrála, vezme rodinu k moři, pokud ne, chce dokázat, že se v kuchyni neztratí. Pochutná si na menu, které Viktoriia připraví, její návštěva?

Úterý: Lukáš (19) má jasno – nejprve je třeba pochopit a ovládnout českou kuchyni, až pak je na místě experimentovat.

Lukáš Staněk
Autor: archiv TV Prima Lukáš Staněk

Na praxi chodí k mistrovi svého oboru, Jaroslavu Sapíkovi, a na jeho menu je to znát. Luxusní česká kuchyně je to, co naservíruje svým hostům. Ovšem dokážou teenageři ocenit finesy české klasiky? Pokud by vyhrál, dal by část peněz škole, část si ušetřil. Na to, že může reprezentovat školu, je velmi hrdý. S kolegy soutěžícími si zahraje pétanque. Sledujte už v úterý, kdo bude Lukášovi radit s přípravou!

Středa: Student Michal (19) se chystá k maturitě. Přesto si našel čas jít do soutěže.

Michal Kljajić
Autor: archiv TV Prima Michal Kljajić

Během školy pracuje i ve firmě s oblečením. Žije ve vícegeneračním domě s přítelkyní kus od Kutné Hory. Do školy do Prahy dojíždí. Nabídku od vedení školy přijal, protože bude rád a hrdě reprezentovat školu, na které studuje. Pokud by vyhrál, tak by se rozdělil se svým týmem. Jako zábavu si pro své hosty připraví tvorbu květinové dekorace. Podaří se mu vyhrát? Sledujte už ve středu!

Čtvrtek: Taktéž student, Zdeněk (16), se už od dětství zajímá o gastronomii.

Zdeněk Slivka
Autor: archiv TV Prima Zdeněk Slivka

Nabídku zúčastnit se za školu Prostřeno! přijal hned, protože má rád výzvy a rád se učí něčemu novému. Kdyby vyhrál, peníze by si uložil. Během jeho zábavy se bude experimentovat s jazykolamy a heliem. Jak se mu u plotny povede a bude něco, co pokazí? A začnou se už u stolu objevovat náznaky taktiky? Podaří se Zdeňkovi zaujmout a přesvědčit, že jeho cibulačka je tou, kterou by si měli hosté zamilovat? Nebo to bude velký propadák? Dozvíte se už ve čtvrtek.

Pátek: Poslední student v řadě, Adam (17), je pro všechny soutěžící tak trochu oříškem.

Adam Tišer
Autor: archiv TV Prima Adam Tišer

Vzhledem k tomu, že v předchozích dnech neustále komentoval snahy jiných, jsou ostatní přesvědčeni o tom, že je čeká gastronomický koncert. Ale bude tomu tak, nebo dojde ke zklamání? Čím Adam oslní a co se mu moc nepovede? V každém případě je třeba říci, že každý ze soutěžících je důkazem toho, že česká gastronomie má skvěle našlápnuto a rodí se zde nová generace proslulých šéfkuchařů. Třeba právě budoucí šéfkuchař Adam bude za dvacet let vzpomínat na své první televizní vystoupení…

Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte!

Dívejte se každý všední den v 17:50 na Primě.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ON-LINE

Prostřeno! a filmové a seriálové pecky na iPrima.cz nyní s novými vychytávkami

reklama

reklama