Povinné ručení se vyplatí porovnat, můžete ušetřit tisíce. Tady je DŮKAZ

I přesto, že ceny povinného ručení od loňska vzrostly a mají se zvyšovat i letos, v porovnání s cenami před pár lety se aktuální nabídky pojišťoven pohybují mnohem níž.
Povinné platby za provoz auta se vyplatí po letech porovnat
Povinné platby za provoz auta se vyplatí po letech porovnat
thinkstock.com

reklama

 

Pokud máte sjednané povinné ručení už několik let a zatím jste jeho cenu neměnili, ale pouze vždy zaplatili částku uvedenou na zaslané složence se zelenou kartou, ověřte si aktuální nabídky. Pohybují se v částkách řádově o více než tisícovku méně, někdy se můžete dostat až na polovinu ceny uvedené na složence. Ve chvíli, kdy vám pojišťovna pošle novou zelenou kartu, je ideální doba na porovnání povinného ručení u své, případně i jiných pojišťoven. Máte pak čas na zrušení stávající smlouvy bez sankcí a sjednání nové.

Místo pěti tisíc tři

Podobnou zkušenost má i třiatřicetiletý Jiří z Jižních Čech, kterému přišla složenka v prosinci minulého roku s tím, že nové pojištění začne platit na začátku letošního února. Budou to čtyři roky od prvního sjednání povinného ručení. Jiří jezdil dosud bez nehod, jeho auto je 8 let staré, objem motoru 1 360 cm3, výkon 55 kW a má 5 míst k sezení. Částka 5 300 korun ročně mu přišla už příliš vysoká a tak usedl k internetu. „Rozhodl jsem se porovnat trh a nabídky, ze kterých jsem mohl vybírat, byly různé, nicméně všechny byly nižší, než stávající cena, kterou jsem měl teď pojišťovně zaplatit“, popisuje svoji zkušenost Jiří. Ten se při porovnávání držel stejných smluvních podmínek, které měl již předchozí roky sjednané.

 

Povinné ručení - ikonka Foto:

TŘI možné KROKY k nejvýhodnější ceně povinného ručení. Stačí vybrat jen jeden z nich:
1. Porovnejte si nabídky pojišťoven on-line v kalkulačce!
2. Napište nám, naši specialisté vám připraví nezávazný přehled nabídek na míru: info@prima-radce.cz.
3. Zavolejte, máme letité zkušenosti, poradíme: 810 811 812.

 

Mladý muž se nakonec rozhodl zůstat u stejné pojišťovny, jako dosud. Dostal nabídku na 3 300 korun za roční pojistné s tříletou garancí – tedy o dva tisíce méně, než dosud. Jiří ale zašel ještě dál a nechal započítat i bonus své manželky, která několik let platila povinné ručení na předchozí vůz. Nová cena tak díky tomu klesla až na 2 500 korun.

Srovnání na Prima Rádci

Srovnat aktuální nabídky je přitom otázka několika minut. Stačí si otevřít internetový porovnávač, který najdete i na Prima Rádci a vypsat několik údajů z malého techničáku, vaše požadavky na případné připojištění, výši odpovědnosti a bonusy. Pokud si výší bonusů nejste jisti, můžete kontaktovat přímo z formuláře odborníky, kteří vám ji obratem zjistí.

Spočítejte si cenu povinného ručení za vaše auto

Povinné ručení zdražuje: Máte šanci SNÍŽIT jeho CENU? Zjistíte v článku

Částky, ze kterých mohl pan Jiří vybírat, se na internetovém porovnávači Prima Rádce pohybují od zhruba 3 000 do 4 500 korun bez bonusu manželky, s bonusem jeho ženy pak asi od 2 000 do 3 200 korun. Oproti původní ceně 5 300 korun jsou rozdíly i u nejdražších aktuálních nabídek skutečně zajímavé.

Nabídky na míru

Nastavení povinného ručení je ovšem otázka velice individuální. Záleží na mnoha okolnostech. Stojí za to srovnat aktuální nabídky na základě vašich údajů, případně jednat s vaší pojišťovnou o jiných cenových variantách. 

SPECIÁL Prima Rádce – vše o pojistkách na auto, hraný on-line seriál s Patrikem Nacherem i tipy a rady na cestu...

Seriál o financích - 13. díl - titulní fotka Foto:

 

Mohlo by vás ještě zajímat:

Co teď?

TOHLE vymyslí jen život: Perličky řidičů při hlášení škod pojišťovnám

Řízení auta

Povinné ručení: Kdy pojišťovna neuhradí škodu, i když vy pojistku platíte?

 

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama