Eritrejec, který ve Frankfurtu shodil pod vlak ženu s dítětem, nebyl pod vlivem drog. Média spekulují o duševní nemoci

Čtyři týdny uplynuly od nepochopitelné vraždy na vlakovém nádraží ve Frankfurtu. Eritrejec Habte Araya (40) tam podle obžaloby shodil pod vlak ženu s dítětem. Zatímco ženě se podařilo na poslední chvíli zachránit se, její osmiletý syn zemřel. Dnes vyšetřovatelé zveřejnili k případu nové informace.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tragédii na nádraží připomínají stovky květin, zapálených svíček a plyšových hraček ZDROJ: AP

reklama

Testy prý neprokázaly, že by Araya byl v době otřesného činu pod vlivem omamných nebo psychotropních látek. „Co se týče drog, byl krevní test obžalovaného bez pozitivního nálezu. Test na alkohol byl také negativní,“ uvedla pro deník Bild prokurátorka Nadja Niesenová s tím, že není jasné, zda Eritrejec neužíval nějaké léky. Podle Niesenové je tedy třeba počkat ještě na výsledky doplňujících vyšetření.

Stav obžalovaného, který je ve vazbě, zkoumají i psychologové. Jak už krátce po incidentu informovala švýcarská média, měl se Araya ve Švýcarsku, kde žil, léčit v minulosti s psychickými problémy. Jak navíc informuje server Tag24, po zatčení měl Eritrejec údajně tvrdit, že „cizinci“ mohou ovládat jeho myšlenky pomocí mobilních telefonů a elektromagnetických vln.

Frankfurtské vlakové nádraží po neštěstí

Eritrejec zadržený pro vraždu chlapce má trvalý pobyt v Curychu, ženu a tři děti. Ministr vnitra Seehofer svolal bezpečnostní schůzi

Vyšetřování případu, který otřásl celým Německem, stále pokračuje. Policisté v minulém týdnu oznámili, že zkoumají videozáznamy a vyslýchají svědky. Kdy ale budou zveřejněny detailnější informace k psychologickým posudkům obžalovaného Eritrejce a motivu jeho hrůzného činu, zatím státní zastupitelství nenaznačilo.

reklama

reklama