Na Teplicku se někdo pokusil zabít štěně. Do zahrady mu hodil buřt s hřebíky

V Košťanech na Teplicku se někdo pokusil zabít štěně vlčáka. Do zahrady mu totiž hodil buřt, ve kterém byly zapíchané hřebíky. Štěně naštěstí přežilo. Kdo to ale udělal, zatím není vůbec jasné.
08. 02. 2018 KRIMI: ŠTĚNĚ SEŽRALO BUŘT, DO KTERÉHO NĚKDO ZAPÍCHAL HŘEBÍKY
08. 02. 2018 KRIMI: ŠTĚNĚ SEŽRALO BUŘT, DO KTERÉHO NĚKDO ZAPÍCHAL HŘEBÍKY

reklama

Chybělo málo a osmiměsíční Bela málem doplatila na psí žravost. Chuť na buřta, který se před ní najednou objevil, byla totiž silnější. Zhltla ho tak rychle, že jí nejspíš ani nevadilo, že je v něm zapíchaná desítka hřebíků. Majitelé si toho všimli ve chvíli, kdy už měla Bela uzeninu v sobě.

„Když jsem šla k psovi, tak jsem našla na zemi hřebíky, které byly obalené od salámu nebo teda od paštiky, jak mi řekl pan veterinář. Takže jsem volala okamžitě městskou policii, že jsem měla podezření, že pes byl otráven,“ popsala pro Zpravodajství FTV Prima majitelka psa Valerie Daňková.

V tu dobu byla Bela ještě v pořádku, ale všem bylo jasné, že jde o minuty. Hřebíky v jejím žaludku byly časovanou bombou. „Musela na okamžitou operaci. Pokud by ta operace nebyla, tak Bela by zřejmě asi zemřela. Měla v sobě zhruba 25 hřebíků a osm šroubů,“ řekla paní Daňková Daňková.

ilustrační foto

VIDEO: Kdepak pes. Úlohu asistenčního zvířete v Rusku plní medvěd!

Buřt hodil v noci někdo přes zeď. Musel tak tušit, že tam pes bude. Jestli šlo o mstu nebo o náhodný útok, zatím není jasné. Radnice už ale varovala ostatní pejskaře v obci, aby byli obezřetní. „To se může stát kdykoliv. A pokud někdo opravdu tohle to v sobě má, že je schopný to udělat, tak to půjde udělat znova a kdykoliv jindy. Bohužel, prostě to neochráníme,“ uvedl Tomáš Sváda, starosta Košťan.

Další podobný případ zatím v Košťanech naštěstí nezaznamenali. Nástrahy v podobě buřtů se hřebíky ale mohou být prakticky kdekoli po obci. Je možné, že si jich pouze psi zatím nevšimli. Majitelé by si tak své psy měli hlídat. „Můj názor je opravdu, že ten člověk to nemá srovnané v hlavě. Člověk, který tohle udělá, tak pro mě není normální člověk,“ má jasno paní Daňková.
 

reklama

reklama