Věrohodné československé nemocniční drama Cena medu

Oldřich Vlach, Petr Pospíchal, Miroslav Zounar nebo Hana Heřmánková se představí v roli lékařů bojujících o život malého chlapce, alergika, kterého pobodal roj včel. Na československé drama z nemocničního prostředí se podívejte v sobotu ve 21.25 na Primě.
Cena medu
Cena medu

reklama

Ověřená plejáda známých českých herců a atraktivní nemocniční prostředí. Režisér Jaromír Borek vsadil na osvědčené karty a sázka se mu vyplatila. Díky krátké stopáži – 74 minut – děj poměrně rychle odsýpá, a i když zub času se již na snímku trochu projevil, pořád je na co koukat.

Cena medu - upoutávka
Cena medu - upoutávka

Oldřich Vlach tu zazářil v jedné z mála svých charakterních rolí a je pravda, že jeho výkon předčil výkony všech ostatních. Škoda, že těch klaďasů neztvárnil za svoji hereckou kariéru více. Doktor Vrba mu sedl perfektně. Na zahradě dědečka malého Petra v Krkonoších dojde jeden den k nešťastné nehodě. Chlapec utíká před maminkou a z nepozornosti zakopne o žebřík postavený u stromu. Žebřík shodí ze stromu včelí roj a ten spadne přímo na Péťu. Hoch dostane přes 400 žihadel a je okamžitě převezen do nemocnice, kde začíná boj o jeho život.

Cena medu
Cena medu

Situaci komplikuje fakt, že malý Petr je alergik. Transfúze krve mu nepomáhají, jeho stav je stále kritický a lékaři mu nedávají prakticky žádné šance. Jedinou nadějí by mohla být zatím nepříliš ověřená metoda doktora Vrby (Oldřich Vlach), pomocí které již lékař jednoho pacienta zachránil. Metoda spočívá v transfúzi krve od včelaře, který má díky častým bodnutím od včel v krvi potřebné protilátky.

Včela, vosa a spol. Přečtěte si více, jaká je rychlá pomoc při bodnutí hmyzem.

Rozjíždí se pátrání po včelaři se stejnou krevní skupinou jako má Petr. Zapojuje se do něj policie i rozhlas, a dokonce i němečtí celníci. Ne každý však zoufalou situaci a boj o každou minutu chápe.   

Na Cenu medu se podívejte v sobotu ve 21.25 na Primě.

Možná jste o filmu Cena medu netušili, že…

  • Natáčelo se v Peci pod Sněžkou a v okolí a v nemocnici ve Vrchlabí.
  • Pozornému divákovi určitě neujde narážka na známý český seriál z nemocničního prostředí, když jeden z lékařů prohodí: Nedramatizuj to, nejsi na kraji města.  
  • Jakubu Zdeňkovi, který ztvárnil hlavní roli Péti, bylo v době natáčení 7 let.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama