Věrohodné československé nemocniční drama Cena medu

Oldřich Vlach, Petr Pospíchal, Miroslav Zounar nebo Hana Heřmánková se představí v roli lékařů bojujících o život malého chlapce, alergika, kterého pobodal roj včel. Na československé drama z nemocničního prostředí se podívejte v sobotu ve 21.25 na Primě.
Cena medu
Cena medu

reklama

Ověřená plejáda známých českých herců a atraktivní nemocniční prostředí. Režisér Jaromír Borek vsadil na osvědčené karty a sázka se mu vyplatila. Díky krátké stopáži – 74 minut – děj poměrně rychle odsýpá, a i když zub času se již na snímku trochu projevil, pořád je na co koukat.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Cena medu - upoutávka

Oldřich Vlach tu zazářil v jedné z mála svých charakterních rolí a je pravda, že jeho výkon předčil výkony všech ostatních. Škoda, že těch klaďasů neztvárnil za svoji hereckou kariéru více. Doktor Vrba mu sedl perfektně. Na zahradě dědečka malého Petra v Krkonoších dojde jeden den k nešťastné nehodě. Chlapec utíká před maminkou a z nepozornosti zakopne o žebřík postavený u stromu. Žebřík shodí ze stromu včelí roj a ten spadne přímo na Péťu. Hoch dostane přes 400 žihadel a je okamžitě převezen do nemocnice, kde začíná boj o jeho život.

Cena medu
Cena medu

Situaci komplikuje fakt, že malý Petr je alergik. Transfúze krve mu nepomáhají, jeho stav je stále kritický a lékaři mu nedávají prakticky žádné šance. Jedinou nadějí by mohla být zatím nepříliš ověřená metoda doktora Vrby (Oldřich Vlach), pomocí které již lékař jednoho pacienta zachránil. Metoda spočívá v transfúzi krve od včelaře, který má díky častým bodnutím od včel v krvi potřebné protilátky.

Včela, vosa a spol. Přečtěte si více, jaká je rychlá pomoc při bodnutí hmyzem.

Rozjíždí se pátrání po včelaři se stejnou krevní skupinou jako má Petr. Zapojuje se do něj policie i rozhlas, a dokonce i němečtí celníci. Ne každý však zoufalou situaci a boj o každou minutu chápe.   

Na Cenu medu se podívejte v sobotu ve 21.25 na Primě.

Možná jste o filmu Cena medu netušili, že…

  • Natáčelo se v Peci pod Sněžkou a v okolí a v nemocnici ve Vrchlabí.
  • Pozornému divákovi určitě neujde narážka na známý český seriál z nemocničního prostředí, když jeden z lékařů prohodí: Nedramatizuj to, nejsi na kraji města.  
  • Jakubu Zdeňkovi, který ztvárnil hlavní roli Péti, bylo v době natáčení 7 let.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!