Šikovná mladá kuchařka, nadaný parkourista a zajímavé menu již tento týden v Prostřeno!

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Ženy budou v přesile, a bude tedy zajímavé sledovat, jestli jsou v kuchyni opravdovými hvězdami, nebo jestli je předběhne o délku vařečky jediný muž týdne. Boj o čest hostitele a výhru k tomu bude nelítostný. Komu se zadaří a s jakým menu?
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Prostřeno! (41) - upoutávka

reklama

Vařit se bude především česká kuchyně, na mezinárodní si troufne právě onen jediný muž. Koho uchvátí česká klasika a bude se srovnávat přístup k ní? Zvítězí nakonec ambice, moudrost, nebo chuť experimentovat? Kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je tentokrát salát s kuřecím masem? A jak se k němu kdo postaví? Zapomene na něj někdo? To je, oč tu běží, ale pozor! Právě úkol týdne mnohdy rozhoduje celkové hodnocení. Zkrátka – všichni soutěžící předvedou, kdo zvládne neočekávané situace a kdo si jede podle svých pravidel a úkolem se rozhodit nenechá.

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Pondělí: Trenér parkouru Jan (34) připraví dva předkrmy, zajímavý hlavní chod a italský dezert.

Jan Pehl
Autor: FTV Prima Jan Pehl

Jenže. Hlavní chod nezaujme servírováním, hostům bude chybět polévka, a navíc: hostitel se přizná, že panna cotta je ze sáčku. Jak se k takovému řešení přípravy dezertu postaví další ambiciózní hostitelky? Jan by v případě výhry dal peníze přítelkyni, která by jistě věděla, co s nimi. Jan je milý, přátelský, překvapí zábavou a nadchne výhledem ze svého domu. U jeho stolu Alenka poprvé ochutná chřest. Nadělí proto body navíc, nebo si bude schovávat rezervu? A pozná se už během pondělí taktik u stolu? Nějaké tipy jsou, ale je tomu opravdu tak? Co koho překvapí, zjistíte už v pondělí.

Úterý: Maminka na mateřské dovolené Miroslava (28) zaujme hned předkrmem.

Miroslava Kosová
Autor: FTV Prima Miroslava Kosová

Slaninový džem zamotá hlavu všem jejím hostům, a to ještě nevědí, že jej hostitelka tak trochu připálí. Miroslava se sice umí v kuchyni otáčet, přesto vzpomíná na historku z vaření: Jednou dala ohřát manželovi vaječné muffiny do trouby na plastovém talířku, který se roztekl po celé troubě. Naštěstí ji ale zachránila a peče v ní dodnes. Ráda s manželem griluje, ale menu z grilu dnes její hosté očekávat nemohou. Dojde na medvědí česnek a experiment v podobě řízku v oříškovém obalu. Komu zachutná a kdo najde ve svém obalu skořápky? Poletí za takovou chybku body dolů? Sledujte už v úterý, jak tohle dopadne!

Středa: Pracující Michaela (41) se chystá na mateřskou dovolenou.

Michaela Němcová
Autor: FTV Prima Michaela Němcová

Tři syny už má, takže je jasné, že se věnuje především dětem. Do pořadu se přihlásila sama, protože má ráda výzvy. Ráda si odnese nové zkušenosti a lákavá je pro ni i možnost výhry. Před televizní kamerou účinkovala v roce 2017 v pořadu Vztahy s Janem Musilem. Vzpomíná na to, že jednou místo soli použila cukr, takže snad se jí to tentokrát nestane. Ráda připravuje česká jídla, vaří často a hodně, sní skoro vše. Sama sebe popsat neumí, ostatní v ní ale pomalu začínají vidět taktičku týdne. Je tomu opravdu tak, nebo jde jen o nedorozumění? Její menu bude velmi české, ovšem má jako takové šanci na výhru? Jak se strefí do chutí svých kolegů, uvidíte už ve středu.

Čtvrtek: Studentka Anna (16) vaří od dětství.

Anna Kubíková
Autor: FTV Prima Anna Kubíková

A chce své babičce dokázat (a také jí udělat radost), že vaření zvládne a že vyhraje. Do pořadu ji totiž přihlásila její babička, protože si o ní myslí, že je dobrá kuchařka. Anna tuto výzvu přijala a chce dokázat babičce i sobě, že vše zvládne. Ovšem nebude jí věk spíš na škodu? Na jaký trapas z kuchyně vzpomíná? Když poprvé vařila drožďové knedlíčky, tak z toho vznikla špinavá zakalená voda, protože tam zapomněla dát vajíčko. Anna nejí rozinky, miluje a ráda připravuje jídla české kuchyně. Má ráda kuře na paprice, to se ovšem v jejím menu neobjeví. Proč a čím se bude nakonec šikovná studentka snažit zaujmout? To zjistíte už ve čtvrtek.

Pátek: Důchodkyně Alena (66) je velmi aktivní, čas na vaření si ale vždy ráda najde.

Alena Žákovská
Autor: FTV Prima Alena Žákovská

Vyučila se jako pletařka a poté si dodělala školu a pracovala jako technická kreslířka. Věnovala technickému kreslení na báňských projektech. Do pořadu ji přihlásila její vnučka, protože si myslí, že umí dobře vařit. Na jakou nehodu z kuchyně vzpomíná? Jednou vařila pro vnoučata nudličky na curry. Po chvilce si odběhla od plotny a přišel za ní vnuk a říkal, že masíčko už nebude. Když se vrátila, tak pochopila, že má pravdu. Ráda připravuje guláš s rajčaty a chilli paprikou, ale tento pokrm se neobjeví v jejím menu. Je totiž poměrně specifický a při cestě za výhrou je třeba sázet na jistotu. Jaká to je v případě usměvavé Anny? Jak ostatní hosté nakonec její volbu ocení, to se dozvíte v pátek. Sledujte, jak toto dopadne.

Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte!

Dívejte se každý všední den v 17:50 na Primě.

Prostřeno! a filmové a seriálové pecky na iPrima.cz nyní s novými vychytávkami

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!